„Wieś Polska w Poezji i Prozie”

27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym festiwalu „Wieś Polska w Poezji i Prozie”, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Konkurs recytatorski o tematyce ludowej wymagał od uczniów umiejętności retorycznych i uzdolnień w zakresie interpretacji utworów a także znajomości gwary wiejskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Kacper Tulin i Faustyna Kośka oraz uczennica klasy piątej Zofia Błaszczyk. Miło nam podzieli się wiadomością, że Kacper Tulin w Turnieju recytatorskim zajął I miejsce, pokonując pięćdziesięciu uczestników konkursu, a Faustyna Kośka otrzymała wyróżnienie, natomiast Zosia Błaszczyk uzyskała dyplom. Jesteśmy dumni z pięknego występu naszych utalentowanych uczniów. Życzymy im kolejnych sukcesów w przyszłości!