27 marca

27 marca w Wielką Środę w naszej szkole uczniowie klasy piątej przedstawili program artystyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Inscenizacja ukazała tradycje związane z Wielkim Tygodniem, te zapomniane, nieznane i te, które jeszcze dziś są kultywowane. Uczniowie pokazali, że Wielkanoc to najradośniejsze święto w wymiarze zarówno religijnym jak i obrzędowym. Młodzi aktorzy przypomnieli wymowną symbolikę Świąt Wielkiej Nocy, a pięknie wyśpiewane ,,Alleluja !” nadało podniosły nastrój temu okresowi. Podczas tego przedświątecznego apelu nie zabrakło życzeń i miłych gestów ze strony Pani Marii Grzybek-Zastępcy Wójta Gminy Poświętne oraz Pani Barbary Stępień-Dyrektora naszej szkoły. Życzono wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, przyjemnego wypoczynku oraz miłych, rodzinnych spotkań przy wielkanocnym stole w radosnej wiosennej atmosferze.