Uczniowie jako Wolontariusze w akcji informacyjnej na zadanie W213

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął ostatecznie listę dopuszczonych do głosowania zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Spośród 209 pozytywnie zweryfikowanych zadań ,znalazło się również zadanie z naszej gminy. Tytuł zadania to:,, Promocja województwa poprzez plenerowe spotkania z kulturą i historią w gminie Poświętne i nie tylko". W zadaniutym ujęte zostały obchody 50 lecia koronacji Obrazu Świętej Rodziny w Studziannie. Jest to trzydniowy cykl uroczystości, który ma na celu podkreślenie rangi ,tak wyjątkowego jubileuszu, jakim była koronacja Cudownego Obrazu w Studziannie 18 sierpnia 1968 roku. Wyboru zadań do realizacji można było dokonać w drodze głosowania, które rozpoczęło się 1października i w wersji papierowej trwało do 22 października, a w elektronicznej do31 października.

W związku z tym, że do wykonania w 2018 roku przyjęte zostaną te zadania, które uzyskają najwyższą liczbę punktów w danym subregionie, uczniowie naszej szkołyi absolwenci jakoWolontariusze, włączyli się w działania związane z prowadzeniem akcji zachęcającej do głosowania i informacyjnej na temat zasad głosowania i wypełniania kart do głosowania.

W niedzielę 15 października,po podaniu szczegółowych informacji związanych z projektem z naszego subregionu oznaczonym kodem W213 przez proboszcza parafii w Libiszowie, w Kraśnicy i w Rzeczycy, po Mszach świętych, nasi Wolontariusze pomagali wypełniać karty do głosowania.

W parafii w Libiszowie, nad prawidłowymi zasadami głosowania czuwali uczniowie z klasy II gimnazjum: Joanna Zaremba, Wiktoria Wieczorek, Mateusz Bolarczyk i Adam Smyk pod opieką wychowawczyni pani Doroty Mnich. W Kraśnicy,w prawidłowym wypełnianiu kart pomagały: Aleksandra Wiechecka(absolwentka szkoły),Anna Wiechecka i Ewa Goskauczennice kl.VII szkoły podstawowej pod opieką nauczycielki pani Barbary Stępień. W Rzeczycy ,Patrycja Krakowiak i Julianna Fiderek uczennice kl. III gimnazjum, pod opieką dyrektora szkoły pana Andrzeja Gwizdonia i nauczyciela pana Bartłomieja Gaczkowskiego, zachęcały mieszkańców sąsiedniej gminy ,do oddania głosu na projekt z przypisanym kodem W213.W akcję, na oddanie głosu przed Bazyliką Świętej Rodziny w Studziannie, zaangażowały się absolwentki naszej szkoły: Aleksandra Sobczyk, Natalia Sobczyk i Maria Hrabska . Opiekę nad nimi sprawował proboszcz parafii, ksiądz Jerzy Cedrowski.

Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej i sąsiednich parafii.

Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły teżoddali swój głos nato wyjątkowe zadanieW213,a mogli zagłosować, dzięki oświadczeniom złożonym przez rodziców.

B.S.