"Klasa z drewna"

W dniu 4 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie "Klasy z drewna".

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście:
Wójt Gminy Poświętne - p. Michał Franas, Zastępca Wójta Gminy Poświętne - p. Maria Grzybek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim - p. Katarzyna Glincer-Woźny, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim - p. Dorota Frączyk, Proboszcz Parafii w Studziannie - ks. Jerzy Cedrowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębie - p. Anna Nowak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - p. Marzena Stolarska, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych - p. Zuzanna Szufladowicz, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - p. Marian Grzegorski, Przewodniczący Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Rolnictwa - p. Bolesław Kacprzak, Kierownik Referatu Zamówień Publicznych, Inwestycji, Gospodarowania i ochrony mienia - p. Piotr Wrona, Radny Gminy Poświętne i Leśniczy Leśnictwa Grabiny - p. Damian Grzegorski, Leśniczy Leśnictwa Królówka - p. Marek Dróżdż, Właściciel firmy Usługi Tartaczne i Handel Drewnem - p. Stanisław Kołodziejczyk, Właściciel firmy Palletbox - p. Łukasz Kupis.
Na wstępie, pani dyrektor szkoły - Barbara Stępień powitała wszystkich serdecznie i zaprezentowała pokrótce zarys projektu "Klasa z drewna". Następnie, głos zabrali zaproszeni goście: - pan Wójt- Michał Franas oraz pani dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi- Katarzyna Glincer-Woźny. Później, nastąpiło wręczenie uczniom dyplomów i nagród za udział w konkursie wiedzy o lesie. Nie zabrakło też podziękowań za pomoc w realizacji projektu przedstawicielom Lasów Państwowych oraz darczyńcom z terenu gminy, za ufundowane dodatkowo materiały: sadzonki drzew i krzewów oraz krążki drewniane.
W następnej kolejności, pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. Jerzego Cedrowskiego- oficjalne oddanie do użytku "Klasy z drewna".
Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie klasy IV zaprezentowali program artystyczny. Na zakończenie, zostały wręczone nagrody za udział w rozstrzygniętym już wcześniej konkursie plastycznym.